Home  |   Sitemap  |   Contact us
Affiliated to Central Board of Secondary Education
CBSE Affiliation No: 1130221
School Code: 30160 | Udise No. : 27251601904

Achievements


Sports and Music achievements

Sports Special Achievements 2019-20

S.No. Name of the Student Game Level Position Venue Date
1 Aayush Khopde Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
2 Vedant Kamble Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
3 Meet Choudhary Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
4 Soham Giri Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
5 Malhar Dhamale Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
6 Abhishek Patil Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
7 Sahil Dubal Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
8 Yatharth Tripathi Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
9 Harshvardhan Suryvanshi Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
10 Avinash Yadhav Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
11 Atharav Khandagale Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
12 Saksham Wagh Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
13 Yash Shinde Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
14 Sanskar Hole Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
15 Annirudha Singh Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
16 Pravin Choudhari Cricket District Participation Fergusson College Pune 3-Aug-19
17 Atharav Konde Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
18 Krish Yadhav Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
19 Atharav Kulkarni Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
20 Swastik Gaikwad Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
21 Yatharth Tripathi Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
22 Pratik Sonawane Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
23 Avinash Yadav Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
24 Omkar Sajgane Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
25 Tanish Beloshe Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
26 Tanmay Beloshe Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
27 Shashwat Gandhi Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
28 Sanskar Hole Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
29 Aaryan Bharekar Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
30 Aditya pawar Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
31 Shripurna patil Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
32 Samarth Kulkarni Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
33 satvik Kurkute Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
34 Advay Dani Football District Participation S.S.P.M.S Ground near R.T.O. 27-Aug-19
35 Atharav Konde Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 27-Aug-19
36 Sarthak Deshmukh Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 27-Aug-19
37 Vedant Kamble Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 27-Aug-19
38 Omakr Sajgane Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 27-Aug-19
39 Hrushank Kandepalli Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 27-Aug-19
40 Tanmay Beloshe Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 27-Aug-19
41 Shashwat Gandhi Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 27-Aug-19
42 Yash Shinde Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 27-Aug-19
43 Aryan Bharekar Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 27-Aug-19
44 Aditya pawar Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 27-Aug-19
45 Pravin Choudhari Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 27-Aug-19
46 Pravin Choudhari Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 27-Aug-19
47 Rutvik Walunjkar Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 27-Aug-19
48 Shravani Kadam Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 30-Aug-19
49 Samrudhi Sulakhe Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 30-Aug-19
51 Aishwarya Markad Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 30-Aug-19
52 Manushree Jadhav Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 30-Aug-19
53 Shravani waghmale Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 30-Aug-19
54 Tanishaka potre Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 30-Aug-19
55 Sneha Jadhav Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 30-Aug-19
56 Aakansha Bhupal Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 30-Aug-19
57 Neha varma Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 30-Aug-19
58 Isha Shitole Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 30-Aug-19
59 Purva Deshmukh Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 30-Aug-19
60 Sanskruti Vidhate Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 30-Aug-19
61 Aryan Surywanshi Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
62 Suveer Mishra Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
63 Agastya Gnadhi Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
64 Jiya Jahangir Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
65 Mayuresh Kadale Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
66 Darshan Malage Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
67 Bharat Hawaldar Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
68 Pradyuman Shinde Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
69 Malhar shinde Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
70 Abhishek Nair Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
71 Atharav Uttarkar Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
72 Aditya Kabra Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
73 Omakarv Dhamal Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
74 Aditya Jadhawar Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
75 Sahil Dadade Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
76 Awdoot Devkade Cricket District Participation Fergusson College Pune 28-Sep-19
77 Aashutosh Bhosale Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
78 Abhijay Jayan Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
79 Pruthavi Paigude Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
80 Rajat Choudhary Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
81 Kaustuk Jaiswal Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
82 Ukarande Prasad Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
83 Devendra Verma Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
84 Ishan Dev Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
85 Prathmesh Aphale Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
86 Shantanu Surkutla Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
87 Sanjay Sutar Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
89 Pramod Mahaveer Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
90 Gaurav Bachulkar Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
91 Sarvesh Bajare Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
92 Parth Bhise Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
93 Soham Raskar Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
94 Pratik Konde Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
96 Aditya Ingole Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
97 Girish Dhanawade Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
98 Omkar Gaikwad Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
99 Jiya Jahangir Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
100 Mayuresh Kadale Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
101 Abhiraj Bhosale Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
103 Navnath Patil Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
104 Niranjan Salunkhe Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 9-Sep-19
105 Parth Pawar Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
106 Megh Jadhav Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
107 Part Khandzode Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
108 Atharva Uttarkar Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
110 Aditya Heshi Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
111 Satyam Sharma Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
112 Kirti Singh Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
113 Viraj Sawant Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
114 Arnav Rajput Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
115 Shrinivas Kothekar Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
117 Vinayak Kadam Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
118 Athrav Mhase Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
119 Vishawas Sable Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
120 Vishnukumar Devasi Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
121 Sanmit Dagade Handball District Participation Pragati Vidyalaya Hadpsar Pune 6-Jun-19
122 Raj Ghadge Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
124 Sarvesh Bajare Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
125 Soham Raskar Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
126 Suveer Nishra Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
127 Bharat Hawaldar Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
128 Pradyuman Shinde Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
130 Malhar Shinde Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
131 Shubham Paslakar Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
132 Piyush Kadam Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
133 Dhruv Shah Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
134 Vikram Rakate Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
135 Vedant Dhamal Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
137 Shushan Dighe Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
138 Omkar Dhamal Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
139 Sai Ghadge Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
140 Ojas Medhekare Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
141 Aditya Shewale Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
142 Aditya Patil Football District Participation A.S.S.M.S Ground Pune 18-Sep-19
144 Avantika Patankar Volleball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 1-Sep-19
145 Riya Shetty Volleball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 1-Sep-19
146 Samrudhi Mohite Volleball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 1-Sep-19
147 Gaytri Dode Volleball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 1-Sep-19
148 Shushmita Mlai Volleball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 1-Sep-19
149 Anam Sarkule Volleball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 1-Sep-19
151 Manasvi Nigade Volleball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 1-Sep-19
152 Dyaneshwari Shende Volleball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 1-Sep-19
153 Urmila Choudhary Volleball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 1-Sep-19
154 Prachi Gautam Volleball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 1-Sep-19
155 Anjali shukla Volleball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 1-Sep-19
156 A Afreen Noor Volleball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 1-Sep-19
158 Vaishnavi Supekar Volleball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 1-Sep-19
159 Snehal Chavan Volleball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 1-Sep-19
160 Dheyeja Petkar Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 18-Sep-19
161 Siddhi Sawant Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 18-Sep-19
162 Sanika Sonavane Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 18-Sep-19
163 Nilam Surywanshi Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 18-Sep-19
165 Anushka Nigade Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 18-Sep-19
166 Neha Salunkhe Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 18-Sep-19
167 Kashaph Shiledar Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 18-Sep-19
168 Vaishanavi Gaikwad Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 18-Sep-19
169 Shravani DiGHE Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 18-Sep-19
170 Aditi Pisal Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 18-Sep-19
172 Shweta Gogawale Volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 18-Sep-19
173 Salunkhe Ragopal Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
174 Vikaram Rakate Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
175 Dhruv Shah Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
176 Piyush Kadam Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
177 Shubham Pasalkar Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
179 Malhar Shinde Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
180 Avdoot Devkate Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
181 Prathmesh Gore Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
182 Aditya Shewale Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
183 Pradyuman Shinde Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
185 Bharat Hawaldar Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
186 Suveer Mishra Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
187 Raj Ghadge Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
188 Sai Ghadge Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
189 Omkar Dhamal Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
190 Sushan Dighe Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
192 Vedant Dhamal Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
193 Abhijay Jayan Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
194 Manmesh Malik Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
195 Shantanu Surkutla Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
196 Aushutosh Bhosale Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
197 Aryan Kadam Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
199 Prithavi Paigude Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
200 Saurabh Pasalkar Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
201 Lokesh Choudhary Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
202 Kaustuk Jaiswal Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
203 Soham salunkhe Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
204 Prasad Ukrande Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
206 Ojas Medhekare Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
207 Ruturaj kharade Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
208 Yash Hule Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
209 Madhav Adhav Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
210 Atharav Bandal Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
211 Hrishikesh Sonavane Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
213 Shariq sayyed Football State/Cluster Participation Army Public School Dighi 5-Sep-19
214 Pratik Konde Kabaddi State/Cluster Participation Solapur 11/13sep 19
215 Aditya Ingole Kabaddi State/Cluster Participation Solapur 11/13sep 19
216 Parth Bhise Kabaddi State/Cluster Participation Solapur 11/13sep 19
217 Soham Pasalkar Kabaddi State/Cluster Participation Solapur 11/13sep 19
218 Omkar Gaikwad Kabaddi State/Cluster Participation Solapur 11/13sep 19
220 Navnath patil Kabaddi State/Cluster Participation Solapur 11/13sep 19
221 Abhiraj Bhosale Kabaddi State/Cluster Participation Solapur 11/13sep 19
222 Sarvesh Bajare Kabaddi State/Cluster Participation Solapur 11/13sep 19
223 Devraj Dhumal Kabaddi State/Cluster Participation Solapur 11/13sep 19
224 Girish Dhanawade Kabaddi State/Cluster Participation Solapur 11/13sep 19
225 Jiya Jahangir Kabaddi State/Cluster Participation Solapur 11/13sep 19
227 Aditya Ingole volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 20-Sep-19
228 Pranav Prabhakar volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 20-Sep-19
229 Dattatraya Omkar volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 20-Sep-19
230 Jiya Jahangir volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 20-Sep-19
231 Mayuresh Kadale volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 20-Sep-19
232 Darshan Malage volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 20-Sep-19
234 Pranav Hendre volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 20-Sep-19
235 Harsh Bandal volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 20-Sep-19
236 Vaibhav pardesi volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 20-Sep-19
237 Arnav Rajput volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 20-Sep-19
238 Abhiraj Bhosale volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 20-Sep-19
240 Sanket Sonavane volleyball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 20-Sep-19
241 Heer Khalasi Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 21-Sep-19
242 Pragati Kharat Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 21-Sep-19
243 Siddhi sawant Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 21-Sep-19
244 Sanika sonavane Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 21-Sep-19
245 Tanaya Korhalkar Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 21-Sep-19
247 Neha Salunkhe Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 21-Sep-19
248 Vaishanavi Yadhav Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 21-Sep-19
249 Aditi Pisal Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 21-Sep-19
250 Amisha patil Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 21-Sep-19
251 Ishwari jadhav Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 21-Sep-19
252 Jidnyasa Yadhav Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 21-Sep-19
254 Priya Gaikwad Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 21-Sep-19
255 Sarvesh Bajare Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 24-Sep-19
256 Parth Bhise Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 24-Sep-19
257 Soham raskar Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 24-Sep-19
258 Aryan Suryvanshi Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 24-Sep-19
259 Megh Jadhav Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 24-Sep-19
261 Gaurav avhad Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 24-Sep-19
262 Devansh Rajput Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 24-Sep-19
263 Pranav Nalawade Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 24-Sep-19
264 Shubham Pasalkar Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 24-Sep-19
265 Omkar Dhamal Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 24-Sep-19
266 Avdoot Devkate Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 24-Sep-19
268 Nirajan Salunkhe Kho-Kho District Participation Khashaba Jadhav Krida Niketan Sarita Nagari 24-Sep-19
269 Aditya Ingole Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 27-Sep-19
270 Omkar Gaikwad Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 27-Sep-19
271 Parth Khanzode Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 27-Sep-19
272 Atharav Kshatriya Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 27-Sep-19
273 Mayuresh Kadale Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 27-Sep-19
275 Darshan Malage Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 27-Sep-19
276 Siddesh Bhrgude Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 27-Sep-19
277 Aditya Heshi Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 27-Sep-19
278 Mayur patil Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 27-Sep-19
279 Hrash Bandal Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 27-Sep-19
280 Aditya Kabra Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 27-Sep-19
282 Arnav Rajput Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 27-Sep-19
283 Snehal Naik Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
284 Shivani Haribhakta Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
285 Siddhi sawant Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
286 Moksha Shaha Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
288 Sanika sonavane Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
289 Nisha patil Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
290 Vaishanvi pawar Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
291 Shrddha kulkarni Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
292 Nandini Kadam Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
293 Kanak Mishra Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
295 Aditi Kadam Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
296 Suraj Gore Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
297 Aditya Patil Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
298 Samarth Telgaonkar Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
299 Soham Giri Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
300 Atharav Kulkarni Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
302 Param Nagar Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
303 Pratik Sonawane Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
304 Omkar Maharugade Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
305 Archit Kadam Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
306 Shubham Gogawale Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
307 Dhawal Jagtap Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
309 Saket Velamuri Throw Ball District Participation C.A.C.P.E Gultekdi Pune 30-Sep-19
310 Ishan Kulkarni Traditional Yoga District III Rank Mahrashtra Mandal Pune 28-Apr-19
311 Mansvi Shedge Traditional Yoga District IV Rank Mahrashtra Mandal Pune 28-Apr-19
312 Mansi Shedge Artistic Yoga District III Rank Mahrashtra Mandal Pune 28-Apr-19
313 Om Khole Artistic Yoga District IV Rank Mahrashtra Mandal Pune 28-Apr-19
314 Sakshi Shilmkar Artistic Yoga District III Rank Mahrashtra Mandal Pune 28-Apr-19
316 Aryan Kharat Traditional Yoga International 2 gold 2 silver Pimpari, Acharya Atre Rang Mandir, Pune 19-May-19
317 Mansi Shedge Rhythmic Yoga International 1 Gold Pimpari, Acharya Atre Rang Mandir, Pune 19-May-19
318 Mansvi Shedge Artistic Yoga International 1 Gold Pimpari, Acharya Atre Rang Mandir, Pune 19-May-19
319 Sakshi Shilmkar Artistic Yoga International 1 Silver Pimpari, Acharya Atre Rang Mandir, Pune 19-May-19
320 Pragati Kharat Traditional Yoga International 1 Silver Pimpari, Acharya Atre Rang Mandir, Pune 19-May-19
321 Aryan Kharat Traditional Yoga State Level 1st Kurla, Mumbai 2-Jun-19
323 Sakshi Shilmkar Artistic Yoga State Level 2nd Kurla, Mumbai 2-Jun-19
324 Mansvi Shedge Artistic Yoga State Level 2nd Kurla, Mumbai 2-Jun-19
325 Pragati Kharat Artistic Yoga State Level 1st Kurla, Mumbai 2-Jun-19
326 Om Khole Artistic Yoga State Level Participation Kurla, Mumbai 2-Jun-19
327 Mansi Shedge Artistic Yoga State Level Participation Kurla, Mumbai 2-Jun-19
328 Ishan Kulkarni Traditional Yoga State Level Participation Kurla, Mumbai 2-Jun-19
330 Aryan Wargade Traditional Yoga State Level Participation Kurla, Mumbai 2-Jun-19
331 Archit Wargade Traditional Yoga State Level Participation Kurla, Mumbai 2-Jun-19
332 Vedant Shilmakar Traditional Yoga State Level Participation Kurla, Mumbai 2-Jun-19
333 Swayan Haware Karate Kumit State Level 2nd Sports Complex Sangli 7-Jul-19
334 Swayan Haware Karate Kumit State Level 3rd Bronze Sports Complex Sangli 7-Jul-19
335 Shubh Singhal Karate Kumit District 1st gold Snaskruit Bhavan Nerul, Navi Mumbai 4-Aug-19
337 Shubh Singhal Karate Kumit District 3rd Bronze Snaskruit Bhavan Nerul, Navi Mumbai 4-Aug-19
338 Sarthak Kanse Kick BOXING District 1st gold Mauli Mangal Karyalay Malvadi Pune 4-Aug-19
339 Pragati Kharat Yoga District Participation Janana Prabodhini Nigdi ,Pune 18-Aug-19
340 Om Khole Yoga District Participation Janana Prabodhini Nigdi ,Pune 18-Aug-19
341 Sanskruti Mohite Yoga District Participation Janana Prabodhini Nigdi ,Pune 18-Aug-19
343 Chaitanya Alwa Yoga District Participation Janana Prabodhini Nigdi ,Pune 18-Aug-19
344 Anushka Yadhav Yoga District Participation Janana Prabodhini Nigdi ,Pune 18-Aug-19
345 Archit Wargade Yoga District Participation Janana Prabodhini Nigdi ,Pune 18-Aug-19
346 Aryan Wargade Yoga District Participation Janana Prabodhini Nigdi ,Pune 18-Aug-19
347 Ishan Kulkarni Yoga District Participation Janana Prabodhini Nigdi ,Pune 18-Aug-19
348 Sakshi Shilmkar Yoga State Level 1st gold Nagpur 18-Aug-19
350 Mansvi Shedge Yoga State Level 1st gold Nagpur 18-Aug-19
351 Aryan Kharat Yoga State Level 3rd Bronze Nagpur 18-Aug-19
352 Pragati Kharat Traditional Yoga State Level 1 Silver kokanthan Nagar 26 /27 sep 19
353 Mansvi Shedge Traditional Yoga District 1st gold Gogate vidhyalya Pune 28-Sep-19
354 Sanskruti Mohite Traditional Yoga District 7th Rank Gogate vidhyalya Pune 28-Sep-19
355 Pragati Kharat Traditional Yoga District 4th Rank Gogate vidhyalya Pune 28-Sep-19
357 Chaitanya Alwa Traditional Yoga Zone Participation Nagpur 28-Sep-19
358 Isha Patil Traditional Yoga Zone Participation Nagpur 28-Sep-19
359 Vedant Pasalkar Traditional Yoga Zone Participation Nagpur 28-Sep-19
360 Sarthak Kanse Kick BOXING District 1st gold 28-Sep-19
361 Sarthak Kandapali Kick BOXING District 2nd 28-Sep-19
362 Mansvi Shedge Yoga CBSE EAST Zone 7th Rank Bangalore 20sep/1st oct
364 Sakshi Shilmkar Yoga CBSE EAST Zone 9th Rank Bangalore 20sep/1st oct
365 Anushka Yadhav Yoga CBSE EAST Zone 7th Rank Bangalore 20sep/1st oct
366 Pragati Kharat Yoga CBSE EAST Zone 9th Rank Bangalore 20sep/1st oct
367 Shreya Shinde Yoga CBSE EAST Zone 9th Rank Bangalore 20sep/1st oct
368 Aryan Kharat Yoga CBSE EAST Zone 4th Rank Bangalore 20sep/1st oct
369 Aryan surywanshi Yoga CBSE EAST Zone 10th Rank Bangalore 20sep/1st oct
371 Aryan Wargade Yoga CBSE EAST Zone 7th Rank Bangalore 20sep/1st oct
372 Soham Raskar Yoga CBSE EAST Zone 10th Rank Bangalore 20sep/1st oct
373 Om Khole Yoga CBSE EAST Zone 6th Rank Bangalore 20sep/1st oct
374 Aryan Kharat Individual Yoga CBSE EAST Zone 1st Bangalore 20sep/1st oct
375 Parth Pawar Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
376 Shubham Gogawale Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
378 Vaibhav Bangera Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
379 Agastya Gnadhi Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
380 Soham Giri Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
381 Parth Galinde Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
382 Vedant Kudle Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
383 Krishana Salunkhe Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
385 Parth Khanzode Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
386 Sanket Sonavane Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
387 Shreyash patil Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
388 Akansha Gambhire Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
389 Vedika Pasalkar Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
390 Jidnyasa Jadhav Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
392 Vaishnavi Yadhav Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
393 Siddhi sawant Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
394 Vedangi Bokade Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
395 Vedanti Bokade Athletic State/Cluster Participation Sanjay Godavat Institute Kolhapur 14/170ct19
396 Sanskruti Mohite Yoga District Participation Nagpur 15-Oct-19
398 Pragati Kharat Yoga District Participation Nagpur 15-Oct-19
399 Mansvi Shedge Yoga District 3rd Rank Nagpur 15-Oct-19
400 Mansi Shedge Yoga State Level 3rd Rank Sangamner Dhruv Academy (Nashik) 16/17 oct 19
401 Aryan Kharat Yoga District 1st Rank C.A.C.P.E Gultekdi Pune 3rd Nov 19
402 Aryan Wargade Yoga District 3rd Rank C.A.C.P.E Gultekdi Pune 3rd Nov 19
403 Archit Wargade Yoga District 4th Rank C.A.C.P.E Gultekdi Pune 3rd Nov 19
405 Mansi Shedge Yoga District 1st Rank C.A.C.P.E Gultekdi Pune 3rd Nov 19
406 Aryan surywanshi Yoga State/Cluster All India Sangamner Dhruv Academy (Nashik) 7/9 Nov 19
407 Soham Raskar Yoga State/Cluster All India Sangamner Dhruv Academy (Nashik) 7/9 Nov 19
408 Aryan Kharat Yoga State/Cluster All India Sangamner Dhruv Academy (Nashik) 7/9 Nov 19
409 Om Khole Yoga State/Cluster All India Sangamner Dhruv Academy (Nashik) 7/9 Nov 19
410 Aryan Wargade Yoga State/Cluster All India Sangamner Dhruv Academy (Nashik) 7/9 Nov 19
412 Pragati Kharat Yoga State/Cluster All India Sangamner Dhruv Academy (Nashik) 7/9 Nov 19
413 Mansi Shedge Yoga State/Cluster All India Sangamner Dhruv Academy (Nashik) 7/9 Nov 19
414 Shreya Shinde Yoga State/Cluster All India Sangamner Dhruv Academy (Nashik) 7/9 Nov 19
415 Anushka Yadhav Yoga State/Cluster All India Sangamner Dhruv Academy (Nashik) 7/9 Nov 19
416 Sakshi Shilmkar Yoga State/Cluster All India Sangamner Dhruv Academy (Nashik) 7/9 Nov 19
417 Aryan Kharat Yoga State/Cluster All India Sangamner Dhruv Academy (Nashik) 7/9 Nov 19
419 Aryan Kharat Yoga State Level 1st Rank Mathura Lawn, SAI Nagar, Shegoan 29 nov 1st dec
420 Mansi Shedge Yoga State Level 4th Rank Mathura Lawn, SAI Nagar, Shegoan 29 nov 1st dec

Sports Special Achievements 2018-19

Sports Achievements for the year 2018-19

S. No. Name of the Student Game Level Position Venue Date
1 Bhise Parth Yoga District Silver Pune- Gogate vidyalaya -Pune 22 Apr.18
2 Soham Raskar Yoga District 4th Place Pune- Gogate vidyalaya -Pune 22 Apr.18
3 Aryan Kharat Yoga District silver Pune- Gogate vidyalaya -Pune 22 Apr.18
4 Ishan Kulkarni Yoga District 4th Place Pune- Gogate vidyalaya -Pune 22 Apr.18
5 Giri Nikhil Yoga District Merit certificate Pune- Gogate vidyalaya -Pune 22 Apr.18
6 Aryan Suryawanshi Yoga District Merit certificate Pune- Gogate vidyalaya -Pune 22 Apr.18
7 Pragati Kharat Yoga District Merit certificate Pune- Gogate vidyalaya -Pune 22 Apr.18
8 Mrs. Chitra Rajwade Yoga District Merit certificate Pune- Gogate vidyalaya -Pune 22 Apr.18
9 Bhise Parth Yoga State level Participaton Aurangabad- Jaibhawani Vidya mandir. 28/29 April 2018
10 Soham Raskar Yoga State level Participaton Aurangabad- Jaibhawani Vidya mandir. 28/29 April 2018
11 Aryan Kharat Yoga State level 10th Place Aurangabad- Jaibhawani Vidya mandir. 28/29 April 2018
12 Ishan Kulkarni Yoga State level Participaton Aurangabad- Jaibhawani Vidya mandir. 28/29 April 2018
13 Giri Nikhil Yoga State level Participaton Aurangabad- Jaibhawani Vidya mandir. 28/29 April 2018
14 Aryan Suryawanshi Yoga State level Participaton Aurangabad- Jaibhawani Vidya mandir. 28/29 April 2018
15 Pragati Kharat Yoga State level Participaton Aurangabad- Jaibhawani Vidya mandir. 28/29 April 2018
16 Mrs. Chitra Rajwade Yoga State level 6th Place Aurangabad- Jaibhawani Vidya mandir. 28/29 April 2018
17 Mrs. Chitra Rajwade Yoga National Participaton AndraPradesh- Vijaywada 8to 10 June 18
18 Aryan Kharat Yoga National Participaton AndraPradesh- Vijaywada 8to 10 June 18
19 Aryan Kharat Yoga District 3rd Place Jana Probodhini- Nigidi 17-Jun-18
20 Pragati Kharat Yoga District Participaton Jana Probodhini- Nigidi 17-Jun-18
21 Aryan Kharat Yoga State level Participaton Ahmednagar- Kokamthan 17to 19 Aug.18
22 Kanse Sarthak Kick- Boxing State level 2 Gold Medals Balewadi- Stadium Pune 17to 19 Aug.18
23 Pragati Kharat Yoga District Gold Medals Global Int. Sch. Chinchwad 23Aug.2018
24 Manasi Shedge Yoga District Bronze Global Int. Sch. Chinchwad 23Aug.2018
25 Parth Bhise Yoga District Gold Medals Global Int. Sch. Chinchwad 23Aug.2018
26 Om kole Yoga District Silver Global Int. Sch. Chinchwad 23Aug.2018
27 Aryan Suryawanshi Yoga District Gold Medals Global Int. Sch. Chinchwad 23Aug.2018
28 Soham Raskar Yoga District Silver Global Int. Sch. Chinchwad 23Aug.2018
29 Amey Mahadimani Yoga District Silver Global Int. Sch. Chinchwad 23Aug.2018
30 Om kole Gymanstics District Gold Medals Global Int. Sch. Chinchwad 23Aug.2018
31 Shrey shinde Yoga District Participaton Global Int. Sch. Chinchwad 23Aug.2018
32 Sakshi Shilimkar Yoga District Participaton Global Int. Sch. Chinchwad 23Aug.2018
33 Anushak Yadav Yoga District Participaton Global Int. Sch. Chinchwad 23Aug.2018
34 Shreyash Shinde Yoga District Participaton Global Int. Sch. Chinchwad 23Aug.2018
35 Athatrv Konde Karate State Level 1st Place- Kata , Wagdoan Sheri -Pune 24-Jun-18
36 Athatrv Konde Karate National 2nd -Kata 3rd- Kumite Balewadi- Stadium Pune 12 Aug.2018
37 Pragati Kharat Yoga District- DSO 7th Place Pune- Gogate vidyalaya -Pune 20 Oct.18
38 Soham Raskar Yoga District- DSO 6th Place Pune- Gogate vidyalaya -Pune 21 Oct.18
39 Pragati Kharat Yoga Zonal level Participaton Solapur- Zilla Krida Sankul 30 Oct. 2018
40 Soham Raskar Yoga Zonal level Participaton Solapur- Zilla Krida Sankul
41 Khopade Tanaya Athletics District- DSO 2nd Place 3000mts Run Balewadi- Stadium Pune 25to28 Oct.18
42 Aditi Patil Squay Martial Arts Interschool Dist. 1st Place Kharadi 1 Oct.18
43 Prasad Jadhav Squay Martial Arts Interschool Dist. 2nd Place 3000mts Run Kharadi 3 Oct. 18
44 Aditi Patil Kick Boxing Interschool Dist. 1st Warje Malwadi-Pune 19 Oct. 19
45 Prasad Jadhav Kick Boxing Interschool Dist. 2nd Kharadi 20 Oct.18
46 Soham Raskar Yoga State (Pune Fedration) 3rd Nanded 7-9 Dec. 2018
47 Soham Raskar Yoga National Participation Chennai 27-28 Dec.18
48 Aditi Patil Kick Boxing Zonal level 2nd Place Ahmednagar- Krida Sankul 27,28 Nov.18
49 Prasad Jadhav Kick Boxing Zonal level 2nd Place Ahmednagar- Krida Sankul 27,28 Nov.18
50 Yash Pasalkar Karate kata (BCMA All India Open) National Gold Pune - Khamkar Garden 16 Dec.2018
51 Yash Pasalkar Karate kumute (BCMA All India Open) National Gold Pune - Khamkar Garden 16 Dec.2018
52 Harsh Bandal Rifel Shooting District 3rd Pune 16 Oct. 18
53 Harsh Bandal Rifel Shooting South Zone 5th Place Hyderabad 25-27 Oct.18
54 Harsh Bandal Rifel Shooting National- CBSE National Participation Punjab 14-17 Nov
55 Harsh Bandal Rifel Shooting Open National Participation Kerela 20-27 Nov.18
56 Paygude Prithvi Judo Interschool Dist. 1st Place Pune (Warje) 28 Sept. 18
57 Jayan Abhijay Judo Interschool Dist. 2nd Place Pune (Warje) 28 Sept. 18
58 Rajat Choudhary Judo Interschool Dist. 3rd Place Pune (Warje) 28 Sept. 18
66 Gandhi Agastya Athletics CBSE- Cluster 3rd Place Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
67 Kulkarni Shraddha Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
68 Patil Aditi Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
69 Salunke Prerna Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
56 Patil Amisha Amar Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
57 Sawant Siddhi Sanjay Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
58 Powar Samruddhi Anil Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
59 Pisal Aditi Ajay Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
60 Kadam Nandini Nitin Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
61 Mishra Suveer Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
62 Agarwal Sarthak Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
63 Singh kriti bablu Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
64 Pasalkar Shubham Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
66 Ghegade Piyush Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
67 Parth Pawar Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
68 Salunke Prerna Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
69 Hawaldar Chirag Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
71 Vankore Prathamesh Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
72 Sahil Chavan Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
73 Khanzode Parth sandeep Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
74 Chaudhari Lokesh Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
75 Sonawane Sanket Ashok Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
77 Sharma Satyam Athletics CBSE- Cluster Participation Kolhapur Sanjay Ghodawat Inst. 25-28 sept.18
78 Dighe Chetan Kabaddi CBSE- Cluster Participation Kolhapur - Sanjeevani school 22-25 sept.18
79 Bhosale Abhiraj Kabaddi CBSE- Cluster Participation Kolhapur - Sanjeevani school 22-25 sept.18
80 Bhoite Arya Kabaddi CBSE- Cluster Participation Kolhapur - Sanjeevani school 22-25 sept.18
81 Wadhawane Abhiraj Kabaddi CBSE- Cluster Participation Kolhapur - Sanjeevani school 22-25 sept.18
82 Tatkare Vedant Kabaddi CBSE- Cluster Participation Kolhapur - Sanjeevani school 22-25 sept.18
83 Devansh Rajput Kabaddi CBSE- Cluster Participation Kolhapur - Sanjeevani school 22-25 sept.18
84 Raskar Soham Kabaddi CBSE- Cluster Participation Kolhapur - Sanjeevani school 22-25 sept.18
85 Deokar Aditya Kabaddi CBSE- Cluster Participation Kolhapur - Sanjeevani school 22-25 sept.18
86 Shevate Dhruv Ravindra Kabaddi CBSE- Cluster Participation Kolhapur - Sanjeevani school 22-25 sept.18
87 Pawar Atharva Kabaddi CBSE- Cluster Participation Kolhapur - Sanjeevani school 22-25 sept.18
88 Chirag Hawaldar Kabaddi CBSE- Cluster Participation Kolhapur - Sanjeevani school 22-25 sept.18
89 Yadav Aakash Anil Football CBSE- Cluster Participation Mumbai- All Saints School 1-3 Oct 2018
90 Shevate Dhruv Football CBSE- Cluster Participation Mumbai- All Saints School 1-3 Oct 2018
91 Sulakhe Prathamesh Football CBSE- Cluster Participation Mumbai- All Saints School 1-3 Oct 2018
92 Hrishikesh Sonawane Football CBSE- Cluster Participation Mumbai- All Saints School 1-3 Oct 2018
93 Yash Hule Football CBSE- Cluster Participation Mumbai- All Saints School 1-3 Oct 2018
94 Manmesh Malick Football CBSE- Cluster Participation Mumbai- All Saints School 1-3 Oct 2018
95 Jayesh Chordiya Football CBSE- Cluster Participation Mumbai- All Saints School 1-3 Oct 2018
96 Omkar Dhavre Football CBSE- Cluster Participation Mumbai- All Saints School 1-3 Oct 2018
97 Aryan Suryawanshi Yoga CBSE- National Participation Delhi- Lotus Valley 8-12 Nov.2018
98 Soham Raskar Yoga CBSE- National Participation Delhi- Lotus Valley 8-12 Nov.2018
99 Parth Bhise Yoga CBSE- National Participation Delhi- Lotus Valley 8-12 Nov.2018
100 Amey Mahadimani Yoga CBSE- National Participation Delhi- Lotus Valley 8-12 Nov.2018
101 Khole OM Yoga CBSE- National Participation Delhi- Lotus Valley 8-12 Nov.2018
102 Shrey shinde Yoga CBSE- National Participation Delhi- Lotus Valley 8-12 Nov.2018
103 Sakshi Shilimkar Yoga CBSE- National Participation Delhi- Lotus Valley 8-12 Nov.2018
104 Pragati Kharat Yoga CBSE- National Participation Delhi- Lotus Valley 8-12 Nov.2018
105 Manasi Shedge Yoga CBSE- National Participation Delhi- Lotus Valley 8-12 Nov.2018
106 Anushak Yadav Yoga CBSE- National Participation Delhi- Lotus Valley 8-12 Nov.2018
107 Parth Pawar karate State Level 2nd Pune - Aryan Martial Art 09 Sept. 2018
108 Parth Pawar karate International 1st Goa- Don Bosco School 3rd Feb 2019
109 Aryan Kadam Kick Boxing- Kick light District Level 2nd Place Pune - Seva Sadan -Ghorpadepeth 06th Jan 2019
110 Harshvaedhan Yadav Kick Boxing- point Fight District Level 3rd Place Pune - Seva Sadan -Ghorpadepeth 06th Jan 2019
111 Aryan Kadam Kick Boxing- point light State Level 3rd Place Ahmednagar- Bandhan Garden 1to3 Feb. 2019
112 Aryan Kadam Kick Boxing- kick light State Level 2nd Place Ahmednagar- Bandhan Garden 1 to3 Feb. 19
113 Chaitnya Gosavi Skating District Level 4th Place Pune - Hutchings School -Camp 14th April 2019
114 Mourya Gajare Skating District Level 3rd Place Pune - Hutchings School -Camp 14th April 2019
115 soham Raskar Yoga District Level 3rd Place Pune- Tol Hall Kothroud 18th Nov. 2018
116 Aryan Kharat Yoga District Level 2nd Place Pune- Tol Hall Kothroud 18th Nov. 2018
117 Ishan Kulkarni Yoga District Level 4th Place Pune- Tol Hall Kothroud 18th Nov. 2018
118 Pragati Kharat Yoga District Level 5th Place Pune Agashe College 2 Dec. 2018
119 Soham Raskar Yoga District Level 2nd Place Pune Agashe College 2 Dec. 2018
120 Aryan Kharat Yoga District Level 4th Place Pune Agashe College 2 Dec. 2018
121 Amey Mahadimani Yoga District Level 6th Place Pune Agashe College 2 Dec. 2018
122 Aryan Kharat Yoga Mahapour Chashak 1 st Place ( Cash Prize 5000/-) Pune- maharashi Anna Shinde School 7 Jan.2019
123 Pragati Kharat Yoga Mahapour Chashak 3rd Place (2000/-cash prize) Pune- maharashi Anna Shinde School 7 Jan.2019
124 Khole OM Yoga District Level 1st Place Pune Sports Academy 03 Jan. 2019
125 Aryan Waragde Yoga District Level 2nd Place Pune Sports Academy 03 Jan. 2019
126 Archit Waragde Yoga District Level 3rd Place Pune Sports Academy 03 Jan. 2019
127 Manasvi Shedge Yoga District Level 5th Place Pune Sports Academy 03 Jan. 2019
128 Manasi Shedge Yoga District Level 6th Place Pune Sports Academy 03 Jan. 2019
129 Dixita Kank Yoga District Level 6th Place Pune Sports Academy 03 Jan. 2019
130 More Aditya Skating District Level 3rd Place Pune- Pride School 05-Jan-19
131 Kandepalli Sarthak Kick Boxing State Level 2nd Place Ahmednagar- Hundekari Lawns 1to3 Feb. 2019
132 Kanse Sarthak Kick Boxing National Level Gold( Kick Light) Pune -Balewadi Stadium 17 to19 Aug.18
133 Kanse Sarthak Kick Boxing National Level Gold ( kick light) Himachal Pradesh -Solon 10 to13 June18
134 Kanse Sarthak Kick Boxing National Level Gold ( Light Contact) Himachal Pradesh -Solon 10 to13 June18
135 Kanse Sarthak Kick Boxing District Level Silver(Kick Light)(light Contact) Pune- Maulli Garden -Katraj 05-Aug-18
136 Kanse Sarthak Kick Boxing District Level Bronze (point Fight) Pune- Maulli Garden -Katraj 05-Aug-18
137 Kanse Sarthak Kick Boxing State Level Silver (light Contact) Ahmednagar- Hundekari Lawns 1-3 Feb.3019
138 Kanse Sarthak Kick Boxing State Level Gold (Point Fight) Ahmednagar- Hundekari Lawns 1-3 Feb.3019
139 Kanse Sarthak Kick Boxing State Level Bronze (Kick Light) Ahmednagar- Hundekari Lawns 1-3 Feb.3019
140 Pasalkar Vedika Karate District Level 1st Rajmudra Hall- Dhankawadi -Pune 05 Aug. 2018
141 Pasalkar Vedika Karate District Level 1st Rajmudra Hall- Dhankawadi -Pune 28 Dec.. 2018
142 Pasalkar Vedika Karate National Level 2nd Place Pune - Khamkar Garden 16 Dec.2018
143 Mishra Ayushman Sanjay Kick Boxing- Kick light District Level 2nd Place Pune - Seva Sadan -Ghorpadepeth 06th Jan 2019
144 Mishra Ayushman Sanjay Kick Boxing- Kick light National Level Ahmednagar- Hundekari Lawns 1-3 Feb.3019
145 Mishra Ayushman Sanjay Kick Boxing- Kick light National Level 3rd Place Ahmednagar- Hundekari Lawns 1-3 Feb.3019
146 Ayush Karve Kalpesh Kick Boxing- Kick light District Level 3rd Place Pune - Seva Sadan -Ghorpadepeth 6th Jan 2019
147 Gautam Vittikuti Prasad Kick Boxing- point light District Level 2nd Place Pune - Seva Sadan -Ghorpadepeth 6th Jan 2019
148 Kadam Sharvari Sharad Karate District Level 3rd Place Rajmudra Hall- Dhankawadi -Pune 28 Dec.. 2018
149 Thorat Aditya Kick Boxing District Level 2nd Place Pune - Seva Sadan -Ghorpadepeth 06th Jan 2019
150 Waybase Amitraj Kick Boxing District Level 3rd Place Pune - Seva Sadan -Ghorpadepeth 06th Jan 2019
151 Gaikwad Soaham Kick Boxing District Level Pune - Seva Sadan -Ghorpadepeth 06th Jan 2019
152 Shaikh Sufiyan Kick Boxing District Level 3rd Place Pune - Seva Sadan -Ghorpadepeth 06th Jan 2019
153 Naik Naman Kick Boxing District Level 3rd Place Pune - Seva Sadan -Ghorpadepeth 06th Jan 2019
154 Kulkarni Atharva Kick Boxing District Level 3rd Place Pune - Seva Sadan -Ghorpadepeth 06th Jan 2019
155 Krande Shubham Kick Boxing District Level 3rd Place Pune - Seva Sadan -Ghorpadepeth 06th Jan 2019
156 Sulakhe Samruddhi Karate District Level 3rd Place Rajmudra Hall- Dhankawadi -Pune 28 Dec.. 2018

Sports Special Achievements 2017-18

Sports Achievements for the year 2017-18
S.No. Name of the Student Game Level Position Venue Year
1 Raskar Soham Yoga Dist 2nd Chinchwad 2017
2 Kharat Pragati Yoga Dist 2nd Chinchwad 2017
3 Kanse Sarthak Kick- Boxing Dist 1st Kharadi 2017
4 Jadhav Prasad Kick- Boxing Dist 2nd Kharadi 2017
5 Ghadge Raj Kick- Boxing Dist 1st Kharadi 2017
6 Patil Aditi Kick- Boxing Dist 3rd Kharadi 2017
7 Jadhav Namrata Judo Dist 1st Pune 2017
8 Bhise Parth Yoga Dist 7th Pune 2017
9 Salunke Prerna Shot-Putt Dist 3rd Balewadi 2017
10 Khopade Tanaya 3000Mts Run Dist 2nd Balewadi 2017
11 Bandal Harsh Rifle Shooting Dist 2nd Balewadi 2017
12 Patil Aditi Sqay- Martial Arts Dist 1st Kharadi 2017
13 Kanse Sarthak Sqay- Martial Arts Dist 1st Kharadi 2017
14 Jadhav Prasad Sqay- Martial Arts Dist 1st Kharadi 2017
15 Khutwad Venkatesh Sqay- Martial Arts Dist 2nd Kharadi 2017
16 Kharote Atharva Sqay- Martial Arts Dist 3rd Kharadi 2017
17 Bhise Parth Yoga Dist 3rd Pune 2017
18 Kharat Arayan Yoga Dist 3rd Pune 2017
19 Kadam Siddhanesh Yoga Dist 6th Pune 2017
20 Kharat Sania Yoga Dist 5th Pune 2017
21 Suryawanshi Aryan Yoga Dist 9th Pune 2017
22 Raskar Soham Yoga Dist 10th Pune 2017
23 Ghadge Raj Kick- Boxing Zonal 3rd Bhosari 2017
24 Kanse Sarthak Squai- Martial Arts Zonal 3rd Sholapur 2017
25 Patil Aditi Squai- Martial Arts Zonal 3rd Sholapur 2017
26 Jadhav Prasad Squai- Martial Arts Zonal 3rd Sholapur 2017
27 Kanse Sarthak Kick- Boxing State 1st, 2nd Sangali 2017
27 Khutwad Venkatesh Kick- Boxing State 3rd Sangali 2017
28 Jadhav Prasad Kick- Boxing State 2nd, 3rd Sangali 2017
29 Patil Aditi Kick- Boxing State 2nd, , 2nd Sangali 2017
30 Patil Aditi Kick- Boxing National 2 Gold Medals N. Delhi 2017
31 Jadhav Prasad Kick- Boxing National 1st N. Delhi 2017
32 Kanse Sarthak Kick- Boxing National 2 Silver Medals N. Delhi 2017
33 Khutwad Venkatesh Kick- Boxing National Participation N. Delhi 2017
34 Bhise Parth Yoga State Participation Pune 2017
35 Khopade Tanaya Athletics National   Raipur 2017
36 Jagtap Tanmay Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
37 Vankore Prathamesh Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
38 Choudhari Gaurav Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
39 Rai Sujata Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
40 Powar Samruddhi Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
41 Khopade Tanaya Athletics CBSE- State 1st-3000,2nd 1500 Kolhapur 2017
42 Mane Vaishnavi Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
43 Giri Dhiren Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
44 Pawar Atharva Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
45 Shaikh Mufeez Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
46 Suryawanshi Anash Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
47 Zarkar Oum Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
48 Balulmath Karthik Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
49 Chavan Sahil Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
50 Thakur Darsh Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
51 Khopade Gayatri Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
52 Wadkar Rucha Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
53 Salunke Prerna Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
54 Patil Aditi Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
55 Bandal Abhilisha Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
56 Gandhi Agastya Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
57 Gore Prathamesh Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
58 Sharma Satyam Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
59 Agarwal Sarthak Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
60 Gogawale Shubham Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
61 Potre Tanishka Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
62 Dubey Milonee Athletics CBSE- State Participation Kolhapur 2017
63 Ggare Tanmay Football CBSE- State Participation Pune 2017
64 Shinde Aditya Football CBSE- State Participation Pune 2017
64 Nayakwadi Pruthivraj Football CBSE- State Participation Pune 2017
66 Khandare Pruthivraj Football CBSE- State Participation Pune 2017
67 Naik Aneesh Football CBSE- State Participation Pune 2017
68 Sinha Mahesh Football CBSE- State Participation Pune 2017
69 Meshram Sanghapal Football CBSE- State Participation Pune 2017
70 Choudhary Mayur Football CBSE- State Participation Pune 2017
71 Doshi Shubham Football CBSE- State Participation Pune 2017
72 Mirji Chinmay Football CBSE- State Participation Pune 2017
73 Sondkar Rutik Football CBSE- State Participation Pune 2017
74 Sinnarkar Ishan Football CBSE- State Participation Pune 2017
75 Walsepatil Aradhyaraj Football CBSE- State Participation Pune 2017
76 Nigde Prathamesh Football CBSE- State Participation Pune 2017
77 Shinde Shreyahs Football CBSE- State Participation Pune 2017
78 Yadav Abhay Basketball CBSE- State Participation Pune 2017
79 Yadav Abhishek Basketball CBSE- State Participation Pune 2017
80 Yadav Aakash Basketball CBSE- State Participation Pune 2017
81 Shaikh Rizwan Basketball CBSE- State Participation Pune 2017
82 Lawangare Tejas Basketball CBSE- State Participation Pune 2017
83 Tiwari Aarya Basketball CBSE- State Participation Pune 2017
84 Antapurkar Mokshad Basketball CBSE- State Participation Pune 2017
85 Jadhav Varun Basketball CBSE- State Participation Pune 2017
86 Gongale Prathamesh Basketball CBSE- State Participation Pune 2017
87 Gaikwad Shreyash Basketball CBSE- State Participation Pune 2017
88 Khanpara Harsh Basketball CBSE- State Participation Pune 2017
89 Pawar Parth Karate International Participation Jaipur 2017
90 Sinha Mahesh Football International 1st Place Nepal 2017









Our Visitors

095257
© 2020 - Bharati Vidyapeeth, Pune. All rights reserved. Developed and maintained by Technology Department, Bharati Vidyapeeth.
Privacy Policy   |   Disclaimer